בעיות נפוצות אצל ילדים ונוער

ילדים ומתבגרים רבים סובלים ממגוון בעיות הדומות לאלו של המבוגרים אך עם איפיונים ספציפיים הקשורים לגיל, לשלב ההתפתחות ולמיומנויות שכבר נרכשו. מכיוון שהילדים לומדים לחשוב, להרגיש ולהתנהג על בסיס אירועים שונים המתרחשים בחייהם והם חסרים כלים ומיומנויות להתמודד עם אירועים אלה, עלולות להתפתח בעיות על בסיס אירועים פשוטים יחסית. למשל, אירוע של דחיה חברתית, שרבים מהילדים חווים בשלב כלשהו, יכול להוביל אצל חלק מהילדים להתפתחות של חרדה חברתית, הימנעות ממצבים חברתיים, ואלה יכולים בהמשך להוביל לערך עצמי נמוך, לדיכאון, ולקשיים רבים בתפקוד היומיומי.

impronte

באותו אופן בעיות התנהגות של הילד בסביבות שונות (אלימות, הצקות, חוסר קבלת סמכות, בכי ועוד) יכולות להחריף או להתמתן בהתאם למיומנויות אישיות ובינאישיות ובהתאם לתגובת הסביבה כלפי התנהגויות אלו. בכל מקרה בו אתם כהורים מרגישים שהילד שלכם סובל, שיש קושי בתפקוד הכללי שלו, או שיש לכם קשיים אתו,  רצוי לפנות מוקדם ככל האפשר לבירור, ייעוץ ו/או טיפול כדי למנוע התפתחות של קשיים עתידיים. לא תמיד הילד או הנער זקוקקים לטיפול ולעיתים הדרכת הורים תאפשר שינוי בכיוון הרצוי.

המטפלים במכון שיטות התמחו באבחון וטיפול בבעיות של ילדים ונוער בגישה התנהגותית קוגניטיבית (CBT) ומשתמשים בשיטות טיפול ייחודיות שפותחו ספציפית לילדים ונוער על ידי ד"ר נעמי אפל.

פנו אלינו לבירור ראשוני על ידי מילוי הפרטים בצור קשר או בטלפון 072-2300797

דילוג לתוכן